Which glycol should you choose?

  W naszej ofercie mamy trzy rodzaje płynów i koncentratów przeciw zamarzaniu oraz inhibitor korozji do układów wodnych. Cechy i zastosowanie produktów zostaną opisane poniżej.

Ma zastosowanie w:

 • instalacjach centralnego ogrzewania (piece węglowe, gazowe, elektryczne i inne)
 • instalacjach chłodniczych
 • pompach ciepła
 • kominkach z płaszczem wodnym

Płyn spełnia normę antykorozyjną PN-93-C/40008/07.

Posiada atest PZH.

Gliquid ECO-line jest wytworzony z glikolu propylenowego i glicerolu oraz uszlachetniony w inhibitory korozji co wpływa na wydłużenie czasu pracy układu oraz wysoką wydajność cieplną, regulatory pH, środki antypienne oraz barwniki. Zabezpiecza układy przed ujemnymi temperaturami, a dzięki inhibitorom przeciwdziała także korozji.

Jest w pełni biodegradowalny, a co za tym idzie nietrujący, nietoksyczny i w pełni ekologiczny. Nadaje się do zastosowania w gospodarstwach domowych, itp. Dodatek glicerolu zabezpiecza uszczelki i elementy gumowe przed niszczeniem oraz ma działanie smarne.

Skład: glikol propylenowy, glicerol, inhibitory korozji, biocydy, środki antypienne, regulatory pH i barwniki

Ma zastosowanie w:

 • instalacjach solarnych
 • instalacjach C.O. (centralnego ogrzewania)
 • instalacjach chłodniczych
 • pompach ciepła
 • kominkach z płaszczem wodnym

Spełnia normy PN-C-40007 oraz ASTM D3306.

Płyn ten posiada inhibitory, które zapewniają wysokie właściwości antykorozyjne, co wpływa na wydłużenie czasu pracy układu oraz wysoką wydajność cieplną, charakteryzującą się korzystnym współczynnikiem wymiany ciepła.

Płyn ten jest w pełni biodegradowalny, a co za tym idzie nietrujący, nietoksyczny i w pełni ekologiczny.

Skład: glikol propylenowy, inhibitory korozji, środki antypienne, regulatory pH i barwnik.

Gliquid ETY-line wytworzony jest z glikolu etylenowego, uszlachetniony w inhibitory korozji, regulatory pH, środki antypienne oraz barwniki. Zabezpiecza układ przed ujemnymi temperaturami, a dzięki inhibitorom przeciwdziała także korozji. Nie zawiera azotanów, amin i fosforanów. Nie wywołuje procesów korozyjnych, nie niszczy uszczelek gumowych, nie powoduje uszkodzeń powłok lakierniczych, nie pieni się. Można go mieszać ze wszystkimi płynami na bazie glikolu monoetylenowego (etylenowego) bez względu na kolor. Spełnia normę PN-C-40007 oraz wymagania ASTM D 3306.

Ma zastosowanie w:

 • przemysłowych instalacji chłodniczych,
 • przemysłowych instalacjach solarnych,
 • pompach ciepła,
 • układach chłodzenia samochodów lub maszyn

Spełnia normy PN-C-40007 oraz ASTM D3306

Gliquid ETY-line wytworzony jest z glikolu etylenowego, uszlachetniony w inhibitory korozji, regulatory pH, środki antypienne oraz barwniki. Zabezpiecza układ przed ujemnymi temperaturami, a dzięki inhibitorom przeciwdziała także korozji. Nie zawiera azotanów, amin i fosforanów. Nie wywołuje procesów korozyjnych, nie niszczy uszczelek gumowych, nie powoduje uszkodzeń powłok lakierniczych, nie pieni się. Można go mieszać ze wszystkimi płynami na bazie glikolu monoetylenowego (etylenowego) bez względu na kolor.

Należy pamiętać, że glikol etylenowy jest trucizną – w przypadku kontaktu płynu z wodą użytkową lub ludźmi (bezpośrednio lub poprzez opary) należy zastosować płyn ekologiczny, np. Gliquid ECO-line.

Skład: glikol etylenowy, inhibitory korozji, środki antypienne, regulatory pH i barwniki.

Polecany do systemów wodnych gdzie ciecz ma kontakt z metalami. Przeciwdziała korozji szczególnie, wskazany w przypadku łączenia różnych metali w jednym obiegu gdzie zachodzi korozja elektrochemiczna.